چرا طراحی سایت مهم است؟

برای پاسخ به این سوال که چرا طراحی سایت مهم است، لازم است بدانید معمولا ۴ الی ۶ ثانیه زمان می برد تا کاربری تصمیم به ماندن یا ترک سایت شما کند. بنابراین استراتژی طراحی سایت و چیدمان سایت شما می تواند تاثیر به سزایی در نحوه رفتار بازدیدکنندگان داشته باشد. اگر سایت شما بی روح و بدون هیچ گونه رنگ و لعابی باشد کاربر به سرعت آن را ترک خواهد کرد. اهمیت طراحی سایت در این است که یک طراحی مناسب همانند سلاحی استراتژیک می تواند باعث برنده شدن شما در فضای رقابتی اینترنت باشد. طراحی مناسب سایت تنها توجه به معیارهای زیبایی و جذابیت نمی باشد. در ادامه مواردی بیان شده است که لازم است برای طراحی مناسب در نظر داشته باشید.

اهمیت وجود جستجو در سایت

یکی از اجزای اصلی هر وب سایت دکمه جستجو یا سرچ باکس می باشد. از آن جایی که کاربران در هر وب سایتی با مطالب زیادی روبرو هستند، برای کمک به کاربران جهت مطالعه موضوع مورد نظر و راحتی آن ها لازم است که دکمه جستجو همیشه در دسترس باشد. برای طراحی مناسب این دکمه باید مواردی از جمله انتخاب مکان و فضای مناسب برای درج این دکمه، طراحی جذاب و کاربرپسند آن و استفاده از آیکون مناسب را در نظر بگیرید.

واضح و خوانا بودن سایت

در طراحی مناسب یک سایت باید چیدمان مطالب به گونه ای باشد که کاربر به راحتی بتواند در سایت بدون سردرگمی به مطالب جدید، مطالب قدیمی، باکس جستجو و… دسترسی داشته باشد. بنابراین لازم است در طراحی سایت از قوانین و الگوهای به روز طراحی استفاده شود.

قرار دادن لوگو در سایت

یکی از علت های اهمیت طراحی سایت این است که وب سایت نشان دهنده ی نمای کسب و کار شما در فضای مجازی است. بنابراین برای داشتن طراحی مناسب و ماندگار شدن نام تجاری شما در ذهن بازدیدکنندگان، بهتر است لوگوی خود را در قسمت مناسبی از سایت به عنوان مثال در گوشه سمت چپ بالای سایت قرار دهید.

زیبایی در طراحی سایت

سایت خوب سایتی است که بتواند در همان ثانیه های اول کاربر را به خود جذب کند. بنابراین برای طراحی سایت زیبا و جذاب لازم است که کمی خلاقیت به خرج دهید و بتوانید با انتخاب رنگ ها و تصاویر مناسب و چیدمان خوب مطالب باعث ایجاد حس خوشایندی در کاربر شوید. البته لازم به ذکر است علاوه بر توجه به ظاهر و زیبایی سایت باید محتوای آن نیز مناسب و جذاب باشد.

واکنش گرا بودن سایت

سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو بودن سایت به این معنی است که سایت در هر صفحه نمایشی اعم از موبایل، تپلت، کامپیوترهای رومیزی و… به درستی نمایش داده شود. با توجه به این که امروزه اکثر کابران با استفاده از موبایل و تبلت به مشاهده سایت ها می پردازند اگر سایت شما واکنش گرا نباشد می تواند تاثیری منفی در جذب کاربران داشته باشد. بنابراین سایتی موفق است که بتواند به همه کاربران، نمایش مناسبی از سایت ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *