ویژگی های یک وب سایت موفق

ویژگی های یک وب سایت موفق

با توجه به رشد روز افزون اینترنت و دسترسی همگان به آن، امروزه یکی از نیازهای اساسی هر واحد کاری، داشتن یک وب سایت موفق و حرفه ای جهت معرفی کار و نمونه کارهای خود است. در واقع داشتن یک وب سایت جذاب و کاربرپسند از مهم ترین عوامل مهم در موفقیت کسب و کار اینترنتی می باشد که باعث جذب مشتری و افزایش تعداد بازدیدکنندگان می شود. برای داشتن یک سایت خوب و موفق لازم است نکاتی رعایت شود که در ادامه به بیان این نکات و ویژگی های وب سایت موفق می پردازیم.

نکاتی برای داشتن یک وب سایت موفق

√ طراحی سایت به صورت حرفه ای: یک سایت خوب و مدرن باید از نظر سئو، گرافیک، تجربه کاربری، مقیاس پذیری و… مناسب باشد. از آن جایی که هر وب سایتی نشان دهنده منزلت و وجهه کاری شما می باشد و تاثیر مستقیمی بر درآمد زدایی شما دارد. لازم است به صورت حرفه ای و با در نظرگرفتن اصول و استانداردها طراحی شود. بنابراین به منظور طراحی سایت، شرکتی را انتخاب کنید که معتبر بوده و با اصول برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو آشنا باشد.

√ طراحی سایت متناسب با فعالیت: با در نظر گرفتن فعالیت کسب و کار و اهداف خود باید سایت را به گونه ای طراحی کنید که مخاطب در نگاه اول به موضوع وب سایت و اهداف آن پی ببرد. هم چنین این نکته را در نظر بگیرید که نباید سلیقه های شخصی را بدون در نظر گرفتن نظرات سایرین در طراحی و چیدمان سایت به کار ببرید.

√ سرعت: یکی دیگر از نکات بسیار مهم جهت داشتن وب سایتی موفق، سرعت پردازش صفحات وب است. اگر برای لود شدن وب سایت زمان زیادی لازم باشد کاربران به سرعت سایت شما را ترک خواهند کرد که این مساله تاثیر منفی در رتبه سایت شما دارد. بنابراین لازم است صفحات خود را بهینه کنید.

√ به روز رسانی: یکی دیگر از عوامل موثر در جذب کاربر و موفقیت وب سایت به روزرسانی اطلاعات سایت می باشد. هم چنین برای حفظ امنیت سایت لازم است امکانات، ابزارها، پلاگین ها و ماژول هایی که در دست شماست را به روز رسانی کنید.

√ چیدمان سایت: چیدمان بخش های مختلف سایت باید به گونه ای باشد که کاربر بتواند به راجتی به بخش های مختلف آن دسترسی پیدا کند.

√ فونت: فونت استفاده شده نباید آنقدر بزرگ باشد که چشم کاربر را بزند نه آنقدر کوچک که کاربر زوم کند. بنابراین فونت ها را به گونه ای متناسب انتخاب کنید که باعث شلوغ جلوه دادن سایت نیز نشود.

√ تصاویر متحرک: استفاده از تصاویر متحرک و جلوه های ویژه می تواند باعث جذب کاربر شود و سایت از یکنواختی خارج شود. اما توجه داشته باشید تصاویر متحرک معمولا حجم بالایی دارند و به کندی بارگذاری می شوند. بنابراین به اندازه کافی از آن ها استفاده کنید تا هم زیبایی سایت حفظ شود و هم سایت خیلی سنگین نشود.

√ تبلیغات: یکی از راه های افزایش بازدید سایت، تبلیغ آن در اینترنت و سایت های پربازدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *