اگه شما کسب و کار دیجیتالی دارید باید در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید تا در معرض دید مخاطبان و مشتریان خودتون باشید. امروز میخوام فوت و فن وایرال شدن در شبکه های اجتماعی (viral) رو براتون بگم تا ببینید طبق آمار و ارقام حضور در شبکه های اجتماعی چقدر مهم هست.

جالبه بدونید از هر ۱۰ ایرانی ۶ تا ازونا از شبکه های اجتماعی استفاده میکنن. نزدیک ۷۰ درصد از مردم آمریکا هم حداقل از یک شبکه اجتماعی استفاده میکنن. که البته این جمعیت رو به افزایشه. آمار تکان دهنده ای بود نه!!

حالا که اینا رو فهمیدیم اهمیت یادگیری فوت و فن وایرال شدن در شبکه های اجتماعی بیشتر نمود پیدا میکنه.

 

فوت و فن وایرال شدن در شبکه های اجتماعی 1
فوت و فن وایرال شدن در شبکه های اجتماعی

از شرکتهای ایرانی که از وایرال مارکتینگ استفاده کردن و خیلی موفق شدن میتونم به بامیلو، اسنپ و دیجی کالا اشاره کنم.

در ادامه سعی میکنم به صورت مفید و مختصر فوت و فن وایرال شدن در شبکه های اجتماعی رو براتون بگم تا ازون برای وایرال شدن کسب و کارتون استفاده کنید و بیشتر از رقبا به چشم بیاین.

۱. تناسب پلتفرم انتخابی با شبکه اجتماعی

شبکه های اجتماعی هر کدوم پلتفرم مخصوص به خودشون رو دارن. برای همین هم قبل از اینکه محتوا رو تولید کنید شبکه اجتماعی خودتون رو انتخاب کنید مثلا این محتوایی که میخایین تولید کنید برای اینستا گرام هست یا توییتر و … بعد پلتفرمی که با این شبکه سازگاری داره رو مشخص کنید و محتوا رو تولید کنید.

فوت و فن وایرال شدن در شبکه های اجتماعی 2

۲. کاربران خودتون رو در تیر رس قرار بدین

از فوت و فن وایرال شدن در شبکه های اجتماعی اینه که شما به درستی مخاطب خودتون رو هدف بگیرید. یعنی اینکه یک فرد مشخص رو انتخاب کنید و همه خصوصیات و ویژگی های محصول خودتون رو به اون بگید و مطمئن باشید که این فرد به خوبی میتونه برای شما تبلیغ کنه و خدمات یا کالای شما رو به دیگران معرفی میکنه.

۳. همکاری با اینفلوئنسرها رو فراموش نکنید

از مهمترین های فوت و فن وایرال شدن در شبکه های اجتماعی همکاری با اینفلوئنسرها هست. تاثیر این روش بازاریابی تا ۹۵٪ هست. آمار شگفت انگیزیه مگه نه.

۴. تبلیغات رو فراموش نکنید

اگه کسب و کار شما کوچک هم باشه باز هم با تبلیغ بیشتر در شبکه های اجتماعی میتونید رونق خوبی به کار خودتون بدین.

۵. برای انتشار محتوای، زمانبندی داشته باشید

اینکه چه زمانی برای انتشار محتوا بهتر هست به جامعه مخاطبین شما بستگی داره. خوب تحقیق کنید که مخاطبان شما بیشتر چه قشری هستن تا بتونید زمان بهتر انتشار محتوا رو به دست بیارید.

۶. از رسانه ها غافل نشید

از دیگر مواردی که توی فوت و فن وایرال شدن در شبکه های اجتماعی مهمه اینه که توی رسانه های مختلف تبلیغ داشته باشید و خودتون رو محدود به یک یا دو شبکه نکنید.

۷. محتوایی خاص داشته باشید

برای اینکه در وایرال شدن موفق باشید سعی کنید محتوایی تولید کنید که مخاطب رو سریع جذب بشه. اینم خیلی راحته. ببینید مخاطب شما رو بیشتر چه قشری تشکیل میده بعد با توجه به نیاز و سلیقه اونا محتوا رو تولید کنید. اینجوری تبلیغی تاثیر گذارتر وبهتر دارید.

فوت و فن وایرال شدن در شبکه های اجتماعی رو خیلی مختصر و مفید براتون گفتم ازشون استفاده کنید تا رونقی حسابی به کسب و کار خودتون بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *