قابل توجه کاربران عزيز از اين پس کليه تخفيف هاي محصولات فقط در کانال تلگرام تالار وردپرس اطلاع داده مي شود.
نمایش ابزارک وردپرس به صورت شرطی در صفحات خاص

اگر شما هم به مانند خیلی از کاربران دیگر، از وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوای خود استفاده می کنید باید بدانید که می توانید محتویات اضافی مورد نظر خود را به نوارهای کناری  یا sidebar ها با استفاده از ویجت های موجود اضافه کنید. وردپرس به صورت پیشفرض دارای یک سری ویجت برای نمایش فهرست پستها، tag clouds، جست و جو و تقویم است. در قالب های استاندارد وردپرس مانند TwentyTen  و TwentyTwelve ، ویجت ها در تمامی صفحات موجود اعم از homepage، post، page و archive نمایش داده خواهند شد.

با این حساب اگر بخواهیم ویجت ها را تنها در یک صفحه خاص نمایش دهیم باید چه کار کنیم؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال ادامه این آموزش را از دست ندهید.

فایل جداگانه Sidebar:

یک قالب وردپرس برای نگه داشتن و نمایش ویجت ها به فایل sidebar.php نیاز قطعی دارد. همچنین وردپرس از برچسب الگوی get_sidebar() برای نمایش ویجت ها روی صفحات استفاده می کند.
ما می توانیم چندین فایل سفارشی سازی شده sidebar به منظور نمایش در فایل های الگوی قالب ایجاد کنیم.
به عنوان مثال فرض کنید که ما یک صفحه ارتباط یا همان Contact page داریم. حال می خواهیم در این صفحه نوارکناری یا همان sidebar ای داشته باشیم که با نوارکناری صفحات دیگر تفاوت داشته باشد. در این حالت ما باید یک فایل sidebar جدید ایجاد کنیم و نام آنرا به عنوان مثال مانند چیزی شبیه sidebar-contact.php قرار دهیم.
سپس در فایل الگوی ارتباط یا contact template file ما می توانیم sidebar جدید خود را به صورت زیر فراخوانی کنیم:

به این ترتیب هر چیزی که به Contact sidebar اضافه شده، در صفحه ارتباط نمایش داده شده و اثری از آن در دیگر صفحات دیده نخواهد شد. با این روش ما می توانیم ویجت هایی را که بیشتر مرتبط به این صفحه هستند را نمایش دهیم.

استفاده از برچسب های شرطی :

در روش بالا فرض بر این بود که شما یک الگوی سفارشی برای صفحه مورد نظر خود ایجاد کرده اید. با این حال اگر الگویی ایجاد نکرده اید می توانید از برچسب های شرطی استفاده کنید.
در زیر یک نمونه کد آورده ایم که شما می توانید آن را به فایل page.php اضافه کنید. این کد نوارکناری بخش ارتباط را در صفحه ارتباط یا همان contact page نشان خواهد داد. البته ناگفته نماند نوارهای کناری عادی نیز که متعلق به دیگر صفحات است نیز فعال هستند.

شاید برایتان جالب باشد!  نمایش تعداد کاربران عضو شده در وردپرس

استفاده از Jetpack :

به عنوان یک روش جایگزین شما همچنین می توانید این عملیات را از طریق بخش مدیریت کل وبسایت با استفاده از جت پک انجام دهید. برای این منظور کافی است در بخش جت پک ماژولی با نام Widget Visibility را فعال کنید. با این ماژول ما می توانیم ویجت ها را برای صفحات مورد نظر خود فعال یا غیرفعال کنیم.
سپس به مسیر Appearance > Widgets مراجعه کنید. حال باید شما یک دکمه جدید که با نام Visibility به این بخش اضافه شده را ببینید. اکنون روی این دکمه کلیک کنید و پارامترهای خواسته شده را تنظیم کنید.

wpwp

در مثال بالا من فقط یک ویجت تنظیم کردم که تنها در صفحه تماس با ما نمایش داده خواهد شد. جدای قابلیت انتخاب صفحات، شما همچنین می توانید فهرست، برچسب و پست های مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید.

 

موفق باشید

هاست ليونکس
برای دریافت آخرین مطالب,محصولات و تخفیف های ویژه ما به کانال تلگرام تالار وردپرس بپیوندید
محمد جواد
در راه رسیدن به هدف تون شکست های زیادی خواهید خورد ولی باید خوشحال باشید چون دلیل شکست شما , تلاش کردن شماست ... به تلاش تون ادامه بدید و هرگز نا امید نشید ...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد!

avatar
  Subscribe  
اطلاع رسانی از