دلایل عدم موفقیت وب سایت

پیش از این مقالات بسیاری در زمینه ی موفقیت وب سایت نوشته شده است. با توجه به هدف هر کسب و کار، موفقیت می تواند معانی متفاوتی داشته باشد و هیج قاعده مشخصی برای موفقیت وب سایت وجود ندارد. در حالی که، عدم موفقیت وب سایت معمولا  ناشی از دلایل متداول و مشترکی است. در ادامه می خواهیم به بیان علل عدم موفقیت وب سایت و بیان مطالبی بپردازیم که در شکست وب سایت موثر هستند.

 • طراحی بد: طراحی وب سایت باید مکمل محتوای آن باشد. بنابراین در طراحی هر وب سایتی لازم است مواردی از جمله هدف و نیاز سایت و هم چنین گروه مخاطبان آن در نظر گرفته شود. عدم توجه به این موارد و طراحی سایت مطابق با سلیقه شخصی منجر به طراحی بد و عدم موفقیت آن می شود.
 • تبلیغات بیش از حد: زمانی گذاشتن تبلیغات در سایت مفید است که سایت دارای رتبه مناسبی باشد تا بتواند توجه تبلیغ دهندگان را جلب کند. استفاده نادرست و بی جا از تبلیغات می تواند اثر معکوسی داشته باشد و منجر به پایین آمدن رتبه سایت شود.
 • جذاب نبودن عناوین: یکی دیگر از عوامل عدم موفقیت وب سایت جذاب نبودن عنوان برای خواننده می باشد. هم چنین ممکن است عنوان و محتوای وب سایت مرتبط نباشد. بنابراین برای موفقیت وب سایت لازم است در انتخاب عنوان مناسب و جذاب دقت لازم را داشته باشید.
 • نداشتن صفحه درباره ما: صفحه درباره ما از جمله صفحات لازم در هر وب سایتی است. زیرا بسیاری از خوانندگان به دنبال اطلاعاتی درباره سایت و خدمات شما می باشند. در صورتی که این صفحه را در سایت خود ندارید هرچه زودتر نسبت به ایجاد آن اقدام کنید.
 • عدم استفاده از لینک های داخلی: گاهی لازم است برای فهم بهتر مطلب خواننده مطالب قبلی مرتبط با آن را مطالعه کند. در این موارد می توانید با ایجاد لینک به مطالب قبلی خود در فهم بهتر مطلب به خواننده کمک کنید. زیرا استفاده نکردن از لینک های داخلی و عدم درک کامل مطلب، دید خوانندگان را نسبت به مطلوب بودن سایت تحت تاثیر قرار می دهد.
 • نداشتن تصویر: استفاده از تصاویر مناسب می تواند باعث درک بهتر مطلب و جذاب بودن سایت برای خواننده شود. در واقع تصاویر مهره کمکی در دستیابی به رتبه بالاتر در گوگل هستند. بنابراین عدم استفاده از تصاویر باعث می شود کاربر در همان ثانیه های اول سایت شما را ترک کند و رتبه سایت شما را کاهش دهد.
 • سبک نوشتن بد: یکی دیگر از عوامل مهم در عدم موفقیت وب سایت، رعایت نکردن استانداردهایی از جمله ساده نویسی، نحوه نگارش صحیح، غلط املایی کم، و استفاده از زیرفصل، بولدینگ و … در نوشتن مطالب است. بنابراین برای جلوگیری از عدم موفقیت وب سایتتان لازم است که در انتخاب موضوع و نوع نگارش از قواعد و چهارچوب های استاندارد استفاده کنید.
 • مشص نبود آیکون خوراک وب سایت: این روزها خیلی از افراد برای خواندن مطالب سایت‌های مورد علاقه شان از فید استفاده می‌کنند . سعی کنید که یک دکمه بزرگ برای فید خود در نظر بگیرید تا کاربرانی که از فید استفاده می کنند مشترک خوراک شما شوند.
 • دور شدن از هدف: هر وب سایتی برای رسیدن به هدفی طراحی شده است. بنابراین برای موفقیت آن لازم است مطالب مرتبط با هدف سایت و به صورت منسجم در سایت قرار داده شود. وجود مطالب پراکنده و به دور از هدف باعث عدم موفقیت وب سایت می شود.
 • استفاده زیاد از متن و جمله های متحرک: یکی از دیگر اشتباهاتی که منجر به عدم موفقیت وب سایت می شود، استفاده از جملات متحرک است. وجود جملات متحرک موجب برهم زدن تمرکز خوانندگان و در نتیجه ترک سایت می شود که تاثیری منفی در رتبه سایت خواهد داشت.
 • استفاده از موسیقی در سایت: وجود موسیقی در سایت برای برخی کابران جذاب و برای برخی دیگر آزاد دهنده است. بنابراین اگر مایل به استفاده از موسیقی در سایت خود هستید بهتر است به گونه ای باشد که کاربران بتوانند آن را کنترل کنند و به دلخواه خود صدای آن را کم و زیاد کنند.
 • عدم سازگاری با مرورگرها: اگر وب سایت شما با مرورگرهای مختلف که از جمله  اینترنت اکسپلور، موزیلا (فایر فاکس)، گوگل کروم و اپرا و… مطابقت نداشته باشد و در تمام آن ها به طور یکسان نمایش داده نشود تاثیر منفی روی کاربر و موفقیت وب سایت خواهد داشت. پس لازم است پس از طراحی سایت آن را در مرورگرهای مختلف امتحان کنید تا مطمئن شوید که سایتتان در همه ی مررگرها قابل اجرا می باشد.
 • نظرات بازدیدکنندگان برایتان مهم نیست: برای موفق شدن در هرکاری لازم است فیدبکی از آن دریافت کنیم. اگر نظر بازدیدکنندگان برایتان اهمیت ندارد انتظار نداشته باشید که بتوانید سایتی موفق داشته باشید، زیرا خوانندگان و بازدیدکنندگان یکی از عوامل اصلی در تعیین خوب یا بد بودن هر وب سایت می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *