چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم

هر نوشته ای مثل یک فروشگاه هست و برای اینکه مخاطب رو جذب کنه فقط و فقط نیاز به یک ویترین جذاب داره. ویترین جذاب هر نوشته ای، تیتر اون هست.

توی این مطلب میخام بگم چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم تا مخاطب رو حسابی جذب کنیم.

قبل از اینکه بدونیم چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم ، باید دیدمون رو نسبت به همه چیز تغییر بدیم تا بتونیم متفاوت ببینیم و بنویسیم.

پس تغییر دیدگاه رو فراموش نکنید. 

به قول سهراب عزیز، چشمها را باید شست، جور دیگر باید دید.

 

چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم 1
چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم

حالا ببینیم که چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم .

۱. مختصر و مفید بنویسید.

اولین و موثرترین گزینه در پاسخ به سوال، چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم اینه که مختصر و مفید بنویسید. تیترهای طولانی اصلا برای مخاطب جذاب نیستن و از طرفی یادتون باشه که گوگل به تیترهایی که بیشتر از ۵۵ کاراکتر (حدود ۸  کلمه) باشه رو امتیاز کمی بهشون میده.

۲. کلید واژه های رو انتخاب کنید که صحیح و درست باشن

دومین پاسخ در سوال چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم ، انتخاب کلید واژه های صحیح هست. انتخاب کلید واژه های مناسب و صحیح نقش مهمی توی جذب مخاطب داره . برای اینکه بتونید کلید واژه های مناسب رو انتخاب کنید میتونید از ابزارهایی که برای این کار وجود دارن استفاده کنید.

بعضی از این ابزارها رو بهتون معرفی میکنم.

۱. keywordspy

۲. moz anaiytics keyword 

۳. secockpit

۴. ubersuggest

۵. keywordtool

۳. تیتر انتخابی باید با متن هم خوانی داشته باشه

از دیگر مواردی که در جواب به  چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم ، باید بگم اینه که تیتری رو انتخاب کنید که کاملا با متن شما مرتبط باشه. حتی بعضی وقتها تیترها اونقدر گویا هستن که مخاطب با دیدن اونا سراغ سایت دیگه و گزینه بعدی نمیره.

این سبک نوشتن موفقه و شما رو یه سروگردن از رقبا بالاتر میبره.

۴. احساسات مخاطب رو مورد هدف قرار بدین

توی نوشتن تیتر از واژه هایی استفاده کنید که با احساسات مخاطب بازی کنه. مثلا واژه های معمولی خیلی تاثیر گذار نیستن؛ واژه هایی مثل جذاب، عالی، فوق العاده و … اینها در جذب مخاطب نقش مهمی دارن.

 

چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم 2

۵. از جادوی اعداد استفاده کنید

توی تیترها از اعداد و ارقام استفاده کنید. برای اینکه بدونیم چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم ،اول باید راههای اینکار رو یاد بگیرید یکی از اونا استفاده از اعداد و ارقام هست که مخاطب رو جذب میکنه.

۶. استفاده از کلمات پرسشی

از موارد دیگه ای که در پاسخ به سوال ٰچگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم میتونم بهش اشاره کنم. استفاده از کلمات پرسشی توی تیتر هست. کلماتی مثل چرا،چگونه،چطور و … تیتر رو پرسشی و در عین حال جذاب میکنه.

خب دونستیم که چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم و روشهای مختلف اون رو به شما گفتم. اینو به خاطر داشته باشید ، همونقدر که نوشتن یه متن خوب برای جذب مخاطب مهمه؛ نوشتن یه تیتر خوب در بهتر دیده شدن متن نقش مهمی ایفا میکنه.

امیدوارم ازونا استفاده کنید و به راحتی بتونید تیتر جذاب و عالی بنویسید.

اگه تجربه خوبی توی این زمینه دارید خوشحال میشم اینجا اونو با دوستاتون به اشتراک بذارید. 

One thought on “چگونه تیتر جذاب و عالی بنویسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *