ترفند های کلیدی سئوی کسب و کارهای کوچک

۷ روش برای سئوی کسب و کارهای کوچک

بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو وب سایت، یکی از اقدامات اصلی برای هر کسب و کاری در فضای رقابتی وب می باشد. گوگل دائما در حال ارتقا استاندارها و قوانین سئو می باشد و در این بین کسب و کارهای کوچک با پیچیده تر شدن قوانین سئو، رقابت با سایت های بزرگ در نتایج جستجوی گوگل را به دلیل نداشتن منابع و زمان کافی برای بروزرسانی، امری غیر ممکن می دانند. اما لازم است بدانید کسب و کارهای کوچک نیز می توانند با رعایت نکات ساده، رتبه ی خوبی در موتورهای جستجو به دست آورند. در این مقاله ۷ روش برای کمک به سئوی کسب و کارهای کوچک مطابق با رتبه دهی سنتی جستجوهای اینترنتی بیان شده است.

 

۱-سئوی داخلی سایت (on-site SEO) لازم است اما کافی نیست

از جمله مواردی که در الگوریتم های گوگل جهت رتبه بندی سایت وجود دارد سئوی داخلی سایت می باشد. سئوی داخلی شامل کلیه ملاحظات و فرایندها از جمله بهینه سازی تگ های صفحات، چارچوب سایت و سرعت بارگذاری صفحات می باشد که در داخل وب سایت جهت کسب رتبه در نتایج موتورهای جستجو باید رعایت شود. به این منظور می توانید شخصی را استخدام کنید تا سایت شما را از نظر سئوی داخلی آماده و ارزیابی کند.

۲- اهمیت محتوا در سئو سایت

از حمله موارد مشترک در الگوریتم های گوگل، بررسی محتوای سایت است. هر اندازه بتوانید مطالب جذاب تر و باکیفیت در سایت خود قرار دهید، احتمال برنده شدن شما در فضای رقابتی و کسب رتبه بهتر در نتایج جستجو گوگل بیشتر خواهد شد. به همین دلیل معمولا می گویند که «محتوا، سلطان سئو است». بنابراین لازم است کسب و کارهای کوچک نیز مطالبی ارزشمند و جذاب در سایت خود قرار دهند تا بتوانند رتبه سایت را افزایش دهند.

۳- افزایش بک لینک با بازاریابی محتوا

زمانی که یک صفحه ی اینترنتی به صفحه دیگری لینک می دهد، آن را بک لینک (BackLink) می نامند. بدست آوردن بک لینک تاثیر زیادی بر سئوی سایت خواهد داشت زیرا ۷۰% رتبه دهی موتورهای جستجو از طریق نتایح بک لینک می باشد. اما این را بدانید که خرید بک لینک نه تنها هزینه بر است، بلکه ممکن است تاثیر بدی بر سئوی سایت داشته باشد. شما می توانید با داشتن محتوایی قوی در امر لینک سازی موفق باشید. به این صورت که با نوشتن محتوای جذاب، سوال برانگیز و غنی، مخاطبان سایت خود را افزایش دهید و از طریق همین مخاطبان به دریافت لینک بپردازید.

۴- داشتن پروفایل بک لینک با کیفیت

گوگل با انتشار آپدیت الگوریتم پنگوئن به مقابله با وب سایت هایی می پردازد که سعی دارند با تقلب رتبه های بهتری در نتایج جستجوی گوگل بدست آورند. از آن جایی که این الگوریتم به کیفیت بک لینک ها توجه دارد، لازم است کسب و کارهای کوچک به پروفایل بک لینک های خود توجه خاصی داشته باشند که پروفایل بک لینک ها تا حد امکان درست باشند. مطابق راهنمایی گوگل لازم است بک لینک هایی که به سایت های اسپم گونه، غیرمرتبط با زمینه کاری شما و لینک های پولی دارید را هر چه سریع تر حذف کنید. زیرا چنین لینک هایی مورد پنالتی گوگل است. در عوض لینک دادن به سایت های دارای اعتبار و مرتبط با زمینه ی کاری شما نشانه ای از یک لینک دهی طبیعی است که می تواند سایت شما را به عنوان مرجعی معتبر و مطمئن معرفی کند.

۵- از تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو غافل نشوید

بهره بردن از شبک های اجتماعی، از جمله مواردی است که می تواند به سئو کسب و کارهای کوچک کمک کند. امروزه کاربران به خوبی با شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستگرام، لینکدین و… آشنایی دارند. از طرفی گوگل فعالیت هایی نظیر لینک دهی را قابل قبول می داند. بنابراین با قرار دادن لینک وب سایت خود به همراه مطالب جذاب در این شبکه ها می توانید با کمترین هزینه پلی ارتباطی میان خود و مشتریانتان ایجاد کرده و به کسب رتبه ی بهتر سایت خود کمک کنید. البته این کار بایستی سازماندهی شده و طبیعی باشد تا بتواند به سئو کمک کند.

۶- کیفیت در ازای کمیت

ارسال ایمیل های انبوه با هزینه پایین برای لینک دهی های فراوان می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد. اما این کار به کاری شبیه نتیجه ای خواهد شد که کمپانی JCPenney به آن رسید. (برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینکمراجعه کنید)

کسب و کارهای کوچک این قانون را دوست ندارند اما برای بالا بردن رتبه دهی سایت خود باید به آن احترام بگذارند.

۷- گزارش‌های سئو را مطالعه کنید

یکی از اصلی ترین وظیفه و کارهایی که صاحبان کسب و کارهای کوچک باید به آن توجه داشته باشند، بررسی گزارش های سئو می باشد. به کمک بررسی گزارش سئو می توانید از روند فعالیت های انجام گرفته و بازخوردهای آن اطلاعاتی بدست آورید. معمولا بهتر است کسب و کارهای کوچک به صورت ماهیانه گزارش های سئو را بررسی کرده و ببینند که در چه وضعیتی هستند و لازم است چه کارهایی به چه ترتیبی جهت بهبود رتبه سایت انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *