گوگل با استفاده از یک سیستم هوشمند هوش مصنوعی به نام “RankBrain” برای کمک به مرتب سازی از طریق نتایج جستجوی خود، از آن استفاده می کند. تعجب می کند که چگونه این کار می کند و در سیستم رتبه بندی گوگل قرار می گیرد؟ در اینجا چیزی است که ما در مورد RankBrain می دانیم.

رنک برین چگونه بوجود آمد؟

اول داستان بلومبرگ است که اخبار مربوط به RankBrain را نابود کرد (همچنین نگاهی به نوشته های ما از آن). دوم، اطلاعات اضافی که گوگل در حال حاضر به طور مستقیم به  موتور جستجو ارائه کرده است.دانش ما و بهترین مفروضات در مکان هایی که گوگل پاسخ نمی دهد.و ما وقتی که این ضرورتها را جدا از اطلاعات کلی عمومی مشخص کنیم، از این منابع استفاده می کنیم.

الگوریتم Google RankBrain در ماه آوریل ۲۰۱۵ آنلاین شد، اما تا ماه اکتبر ۲۰۱۵ از طریق یک خبرنامه بلومبرگ به جهان معرفی نشد. در اینجا این است که چگونه RankBrain در آن زمان در مقاله شرح داده شد:

RankBrain با استفاده از هوش مصنوعی برای جاسازی مقادیر زیاد زبان نوشتاری به موجودیتهای ریاضی و برداری نامیده می شود – که کامپیوتر می تواند درک کند. اگر RankBrain یک کلمه یا عبارت را درک کند، با آن آشنا نیست، دستگاه می تواند حدس بزند که چه کلمات یا عبارات ممکن است یک معنی مشابه داشته باشند و نتیجه را فیلتر کند، و آن را در برخورد با پرس و جوهای جستجوگر پیش از موعد موثر تر می کند 

 

RankBrain تنها هوش مصنوعی زنده (AI) است که Google در نتایج جستجوی خود استفاده می کند. در حالی که Google از یادگیری ماشین برای تدریس الگوریتم ها استفاده می کند.RankBrain، با این حال، برای مرتب کردن نتایج جستجوهای زنده استفاده می شود تا به کاربران کمک کند تا به بهترین وجه برای جستجوی خودشان مناسب باشند.

چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم؟

هر روز که می گذرد گوگل بیشتر از قبل سعی میکند که در ارائه نتایج به کاربران استراتژی هایی را به کار ببرد که بهترین نتایج و نزدیکترین اونها به منظور کاربر رو ارائه بده.

یکی از چیزهایی که گوگل یکی دوسالی هست در نتایج خودش داره ازش استفاده میکنه rank brain هست.

در ادامه بهتون میگم که رنک برین (rank brain) چی هست و چه کارایی داره و چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم.

هر چیزی که برای گوگل مهمه یعنی اینکه تاثیر مستقیم توی سئو داره و ما باید بدونیم اون چیه و چجوری ازش برای بهبود سئو سایت استفاده کنیم.

رنک برین هم ازین قائده مستثتی نیست پس ببینیم که چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم.

 

چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم؟ 1

اول ببینیم رنک برین چیه و چه کار میکنه؟

رنک برین همان هوش مصنوعی هست که گوگل به تازگی از اون برای تشخیص بهترین نتایج، طبق خواسته کاربران استفاده میکنه.

رنک برین رو نمیتونیم به عنوان یکی از الگوریتم های گوگل بدونیم. بلکه یک فاکتوری هست که به فاکتورهای گوگل اضافه شده. بعضی از منابع آگاه رنک برین رو سومین فاکتور مهم از فاکتورهای گوگل اعلام کردن.

رنک برین، نوعی از هوش مصنوعی هست که گوگل اونو برای خودش طراحی کرده و توی نتایج جستجوی کاربران ازش استفاده میکنه. چون الگوریتمهایی که گوگل ازش استفاده میکرد خیلی دقیق نبودن و بعضا نتایجی ضعیف و دور از کاربرد رو به کاربر میدادن.

حالا که کاملا متوجه شدیم رنک برین چیه؟ ببینیم چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم .

۱. به جستجوی معنایی (semantic search) خیلی اهمیت بدین

وقتی میگیم چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم یعنی چیزهایی که برای رنک برین مهم هست برای ما هم مهم باشه. یکی ازونا جستجوی معنایی هست. گوگل با استفاده از رنک برین ابتدا سعی میکنه بفهمه که منظور و هدف کاربر از کلمه ای که سرچ کرده چیه و فقط به معنی تحت الفظیه اون کار نداره. از طرفی کلمات کلیدی و هم خانواده ای که شما توی مطالبتون استفاده می کنید به گوگل کمک میکنه که سایت شما رو توی نتایج ارائه شده به کاربر قرار بده.

۲. محتوی بی نظیر داشته باشید

اینکه میگم بی نظیر یعنی واقعا بی نظیر باشید چون گوگل اینا رو با استفاده از رنک برین میفهمه. متن های ور کپی نکنید. محتوایی تولید کنید که از دید کاربر واقعا به دردخور باشه. برای نوشتن مطالب برنامه ریزی داشته باشید و طبق همون پیش برید. حداقل مقالاتتون ۱۵۰۰ کلمه داشته باشه و جون دار و پر مغز باشه.

۳. کلمات کلیدی طولانی رو فراموش نکنید

این سوال که چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم جواب آسونی داره و اونم اینه که خودتون رو جای کاربر بذارید. شما اگه مثلا تمرکز اصلی سایتتون روی فروش، فرش هست خودتون رو جای کاربر بذارید و کلماتی که ممکنه به همراه فرش سرچ کنید رو توی کلمات کلیدی جا بدین. هرچه قدر کلمات کلیدی طولانی تر باشه جذب کاربر هم بیشتر هست.

مثلا فرش دستباف…

فرش دستباف کار کاشان…

فرش دستباف با طرح…

 

۴. ساده و قابل فهم بنویسید

بعضی از سئو کاران و مدیران سایتها فکر میکنن هر چی پیچیده تر بنویسن گوگل رتبه بهتری به اونا میده در صورتیکه اینطوری نیست. شما زمانی موفق هستید که ساده و قابل فهم بنویسید تا هر کاربری هرچه قدر هم که مبتدی باشه منظور شما رو متوجه بشه.

۵. بهینه ساختن انکر تکست anchor text

شما با انکر تکست مطلبی رو به مطلب دیگه ای لینک میدین. مثلا اینجا کلمه سئو رو به مقاله تکست میدیم. پس مهمه که بعضی از کلمات کلیدی مورد نظرتون انکر تکست بشه. البته حواستون باشه همه لینک ها رو، روی یک کلمه کلیدی نذارین چون از دید گوگل تقلب کردین و جریمه میشید.

توی این مطلب فهمیدیم که رنک برین چیه و چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم. حتما از مواردی که گفتم استفاده کنید تا سئو سایتتون بهبود پیدا کنه. معیارهای گوگل همیشه در حال تغییر هستن پس شما هم باید بتونید خودتون رو با اون همراه کنید تا موفق باشید.

بهترین روش بهینه شدن برای این الگوریتم چیست؟

ما می توانید فقط با نوشتن به طور طبیعی و انسان گونه سایت را برای این الگوریتم بهینه کنیم : 

بهینه سازی برای RankBrain در واقع فوق العاده آسان است، و فقط باید بعضی از اصول را در محتوا رعالیت کنید، یعنی محتوا را برای زبان انسان بنویسید نه برای ربات های گوگل. سعی کنید محتویاتی را بنویسید که به نظر انسان خوب و بهینه شده باشد. اگر شما محتوای خود را برای ماشین و یا ربات های گوگل بنویسید مطمعنا رنک برین با هوشمندی کامل می فهمد و شما را به پایین می کشد.

اما اگر یک سایت محتوا دارید، سعی کنید برخی از مقالات خود را یا هر چیزی که نوشتید بخوانید و ببینید که آیا برای خود شما بهینه خواهد بود یا نه. اگر به نظر خود شما که یک انسان پشت یک سیستم هستید محتوا بهینه باشید، پس مطمئن شوید که سایت شما برای RankBrain بهینه سازی شده است. اگر این کار را نکنید، پس شما بهینه سازی نشده اید. 

همانطور که می دانید محتوا مهم ترین فاکتور رتبندی گوگل است و شنا باید همیشه محتواب خوب تولید کنید و یک اصل در دنیای اینترنت است و یه جمله مشهوری بین سئو کارها است که میگه: محتوا پادشاه است! این جمله کوتاه آن قدر اهمیت دارد که محتوای خوب می توانید سایت شما را بسیار بالا ببرد و محبوب کند برعکس اگر محتوای بد و غیر بهینه داشته باشی می توانید سایت شما را به طرف پایین بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *