از اسپم شدن ایمیل های خود جلوگیری کنید

از اسپم شدن ایمیل های خود جلوگیری کنید

یکی از راه های موثر جهت ارتباط با مخاطبان، انجام تبلیغات و جذب مشتری ارسال و دریافت ایمیل می باشد. این کانال ارتباطی بدون مشکل و چالش نبوده به عنوان مثال شاید تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ایمیلی را ارسال کرده باشید ولی به دست مخاطب نرسیده باشد. یا این که ایمیل های که برای شما مهم بوده را در پوشه اسپم (Spam) خود مشاهده کرده باشید. قرار گرفتن ایمیل در پوشه اسپم می تواند باعث از دست رفتن موقعیت شما و ضرر و زیان شود. این که اسپم چیست و چرا این اتفاق می افتد؟ بر اساس چه معیارهایی ایمیل ها به پوشه اسپم منتقل می شوند؟ چگونه می توان از اسپم شدن ایمیل جلوگیری کرد؟ را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم.

اسپم چیست؟

اسپم ایمیل امروزه تبدیل به یک معضل شده است و مطابق تعریف ویکی پدیا به معنی پیام یا نامه الکترونیکی است که بدون درخواست گیرنده و برای افراد بی‌شمار فرستاده می‌شود. از جمله دلایل اسپم شدن ایمیل عبارتند از ناشناس بودن ایمیل، علامت گذاری آدرس فرستنده به عنوان ارسال کننده Spam توسط گیرنده، مخرب بودن لینک های موجود در ایمیل و … بنابراین لازم است هنگام نوشتن ایمیل قوانین و مقرراتی رعایت شود. هم چنین با دانستن این که نرم افزارهای تشیخص اسپم چگونه کار می کنند می توانید شانس ارسال ایمیل به Inbox خود را افزایش دهید.

نحوه کار نرم افزار های تشخیص اسپم

نرم افزارهای تشخیص اسپم با در نظرگرفتن معیارهایی از جمله رتبه میل سرور، رتبه دامنه، محتوای ایمیل و با اعمال قوانینی، امتیازی به ایمیل ها می دهند و براساس امتیاز اختصاص داده شده، تصمیم می گیرند که ایمیل به کدام یک از پوشه های اینباکس و اسپم فرستاده شود. در ادامه برخی نکات مربوط به محتوای ایمیل بیان شده است.

دلایل اسپم شدن ایمیل و راه های ارسال ایمیل موثر

همان طور که گفته شد یکی از مواردی که باعث گرفتن امتیاز منفی توسط نرم افزارهای تشخیص اسپم می شود، محتوای نامناسب و رعایت نکردن برخی نکات در متن ایمیل های ارسالی می باشد. در اینجا نکاتی جهت نوشتن متن ایمیل بیان شده است:

۱- هرگز در متن ایمیل خود از عبارت هایی مانند این تنها شانس زندگی شماست، اینجا را کلیک کنید، استفاده نکنید.

۲- عدم استفاده از رنگ های قرمز و سبز در متن ایمیل، زیرا در اکثر سیستم های تشخیص اسپم این رنگ ها به عنوان نشانه ای از ایمیل اسپم شناخته شده است.

۳- کوچک نوشتن تمام حروف کلمات انگلیسی در متن ایمیل

۴- هر چقدر تصاویر استفاده شده و فایل های ضمیمه شده، در ایمیل کمتر باشد، بهتر است. در صورت نیاز برای قرار دادن تصاویر، بهتر است حجم تصاویر را تا حد امکان کاهش دهید. هم چنین فایل هایی با فرمت exe، zip،swf و فرمت های مشابه را به ایمیل خود پیوست نکنید.

۵- موضوع یا عنوان ایمیل باید مختصر و کوتاه باشد به طوری که بتواند نظر کاربر را جلب کند. از کلمات امتحان یا تست در عنوان ایمیل استفاده نکنید.

۶- بهتر است با قرار دادن لینک لغو عضویت در ایمیل های خود به صورت محترمانه از کاربرانی که علاقه ای به دریافت ایمیل ندارند، درخواست کنید که ایمیل شما را فیلتر نکنند. البته توجه داشته باشید، زمانی که کاربر لغو عضویت می کند باید نهایتا ۱۰ روز عضویت وی لغو شود.

۷- از جمله موارد اسپم شدن ایمیل،ناشناس بودن آن است. بنابراین آدرس فیزیکی شرکت و شماره تماس خود را در پایین تمام ایمیل ها درج نمایید.

۸- به منظور ارسال ایمیل به تعداد زیادی افراد بهتر است در هر دقیقه تنها ۳ ایمیل ارسال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *