قابل توجه کاربران عزيز از اين پس کليه تخفيف هاي محصولات فقط در کانال تلگرام تالار وردپرس اطلاع داده مي شود.

همه ما می دانیم که در وردپرس افزونه ها مامور انجام کارهای مختلف برای سایت ما هستند،مثلا افزونه وردپرس فارسی، مامور فارسی سازی قسمت های مختلف سایت ما است و یا اینکه ووکامرس برای سایت ما یک فروشگاه به وجود می آورد.اما یک نکته بسیار مهم در مورد افزونه ها همیشه ذهن ما را اذیت می کند و آن هم این است که در هنگام بارگذاری سایت تعداد زیادی افزونه فعالیت خود را شروع می کنند.مثلا صفحه اول سایت ما فروشگاه ندارد اما ووکامرس برایش لود می شود .چقدر خوب می شد که ما می توانستیم به افزونه ها دستور بدهیم که در فلان صفحه و یا فلان پست لود نشوید و فقط در بعضی از صفحات و پست ها فعالیت کنید و در نتیجه این دستورات سرعت لود سایت ما و در نتیجه رضایت مخاطبان سایت ما بیشتر می کنند.

در آموزش وردپرس امروز می خواهیم افزونه “Plugin Organizer” (بیش از ۱۰۰۰۰ نسخه فعال در جهان و کسب امتیاز ۴٫۸ از ۵ )که کارش سازماندهی نحوه فعالیت افزونه های دیگر است را به شما معرفی کنیم.به علت پیچیدگی های این افزونه وردپرسی رایگان ما در این مقاله به جای توضیح همه ی قسمت های این افزونه، با الگوبرداری از شرکت سازنده این افزونه، نحوه انجام کارها توسط این افزونه را برای شما شرح می دهیم…

افزونه Plugin Organizer

این افزونه به شما اجازه می دهد که کارهای زیر را انجام دهید:

 1. ترتیب بارگزاری افزونه ها را تغییر دهید
 2. بتوانید افزونه ها را به صورت گزینشی برای هر نوع پست در وردپرس غیر فعال کنید.

نحوه فعال سازی افزونه Plugin Organizer

پس از نصب و فعال سازی این افزونه در منوی پیشخوان وردپرس یک گزینه به نام plugin organizer اضافه می شود.وارد بخش setting شوید و گزینه Selective Admin Plugin Loading را در حالت ON قرار دهید.

porganizer_1

 

و سپس …

porganizer_3

 

غیر فعال کردن افزونه های مختلف در صفحه و یا پست دلخواهتان

به صفحه ویرایش نوشته و یا صفحه مد نظرتون بروید و در پایین صفحه و در بخش تنظیمات plugin organizer می توانید افزونه هایی که نمی خواهید برای پست یا صفحه مورد نظر فعال باشد را خاموش کنید.

porganizer_5-2-768x500

ساختن گروه برای افزونه ها

شما می توانید برای افزونه های نصب شده در سایتتان گروه بسازید .برای ساخت گروه مراحل زیر را طی کنید.

 1. وارد پیشخوان وردپرستان بشوید و در منوی ادمین گزینه plugin organizer را انتخاب کنید.
 2. از زیر منوی آمده گزینه Group And Order Plugins را انتخاب کنید.porganizer_12
 3. در صفحه جدید گزینه Create New Group و یا Add To Group  را از لیست drop down در بالا سمت راست صفحه انتخاب کنید .
 4. اگر شما Create New Group را انتخاب کرده باشید.باید یک نام برای این گروه جدید انتخاب کنید و اگر Add To Group را انتخاب کرده باشید باید یکی از گروههای موجود را انتخاب کنید.
 5. در آخر برای ذخیره سازی تغییرات دکمه submit را فشار دهید

porganizer_14

 

فعال سازی پشتیبانی موبایل در این افزونه

در این افزونه شما می توانید نحوه فعالیت این افزونه در موبایل ها را تعیین کنید.برای انجام اینکار مراحل زیر را طی کنید:

 1. وارد پیشخوان وردپرستان بشوید و در منوی ادمین گزینه plugin organizer را انتخاب کنید.
 2. از زیر منوی آمده گزینه Settings را انتخاب کنید.
 3. در این صفحه به قسمتی بروید که عنوانش Selective Mobile Plugin Loading است.
 4. دکمه خاموش/روشن را در حالت روشن ON قرار بدهید سپس گزینه Save Setting در پایین سمت راست صفحه  را فشار دهید.
 5. porganizer_16حالا وارد تب Mobile User Agents در صفحه Setting بشوید.
 6. در این قسمت شما می توانید مشخص کنید که در مرورگرهای موبایل این افزونه فعال باشد یا نه.مثلا می خواهید در اندروید فعال باشد ولی در اپل فعال نباشد.اینجا باید نام آن مرورگر موبایلی را که می خواهید افزونه فعال باشد را وارد کنید.البته به صورت پیش فرض اکثر مرورگرهای موبایل در این لیست وجود دارند.
 7. در آخر برای ذخیره سازی تغییرات دکمه Save User Agents را فشار دهید.

porganizer_13-768x415

 غیرفعال یا فعال کردن افزونه ها در سراسر سایت

در این افزونه شما می توانید در مورد نحوه فعالیت افزونه های دیگر در سراسر سایتتان تصمیم بگیرید.برای اینکار مراحل زیر را طی کنید.

 1. وارد پیشخوان وردپرستان بشوید و در منوی ادمین گزینه plugin organizer را انتخاب کنید.
 2. در زیر منوی امده گزینه Global Plugins را انتخاب کنید.porganizer_6
 3. در این قسمت می توانید برای حالت موبایل و یا استاندارد،افزونه های دلخواهتان را در حالت فعال و یا غیر فعال قرار دهید. همانطور که در تصویر زیر می بینید می توانید برای گروه هایی که ساخته اید نیز حالت فعال و غیر فعال را انتخاب کنید.پس از انجام تغییرات دلخواهتان دکمه save برای ذخیره سازی تغییرات را فراموش نکنید .

porganizer_7-768x415

 

غیرفعال یا فعال کردن افزونه ها در زمان جستجو

در این افزونه شما می توانید نمایش و یا عدم نمایش خروجی یک افزونه در زمان جستجوی کاربران در سایتتان را مشخص کنید.

برای اینکار مراحل زیر را طی کنید

 1. وارد پیشخوان وردپرستان بشوید و در منوی ادمین گزینه plugin organizer را انتخاب کنید.
 2. در زیر منوی امده گزینه Search Plugins را انتخاب کنید.
 3. porganizer_8در این قسمت می توانید برای حالت موبایل و یا استاندارد افزونه های دلخواهتان را در حالت فعال و یا غیر فعال قرار دهید. همانطور که در تصویر زیر می بینید می توانید برای گروه هایی که ساخته اید نیز حالت فعال و غیر فعال را انتخاب کنید.پس از انجام تغیرات دلخواهتان دکمه save برای ذخیره تغییرات فراموش نکنید.

porganizer_9-768x428

غیرفعال یا فعال کردن افزونه ها در پست ها و صفحات

 1. وارد پیشخوان وردپرستان بشوید و در منوی ادمین گزینه plugin organizer را انتخاب کنید.
 2. در زیر منوی آمده گزینه Post Type Plugins را انتخاب کنید.porganizer_10
 3. در این قسمت می توانید برای حالت موبایل و یا استاندارد افزونه های دلخواهتان را در حالت فعال و یا غیر فعال برای صفحه یا پست(در قسمت Post Type قابل تنظیم است.) قرار دهید. همانطور که در تصویر زیر می بینید می توانید برای گروه هایی که ساخته اید نیز حالت فعال و غیر فعال را انتخاب کنید.پس از انجام تغیرات دلخواهتان دکمه save برای ذخیره تغییرات فراموش نکنید.

porganizer_11-768x516

 

تغییر ترتیب بارگزاری افزونه ها

برای انجام اینکار مراحل زیر را طی کنید.
 1. وارد پیشخوان وردپرستان بشوید و در منوی ادمین گزینه plugin organizer  را انتخاب کنید.
 2. از زیر منوی امده گزینه group and order plugins را انتخاب کنید.
 3. porganizer_12
 4. حالا لیست افزونه های خود را در داخل یک جدول می بینید .شما سه گروه افزونه در این جدول می بینید که به ترتیب:اولین گروه، افزونه های شبکه ای فعال در وردپرس شما هستند.این افزونه ها همیشه قبل از افزونه های دیگر بارگزاری می شوند اگر شما نصب چندین سایت در وردپرستان را فعال نکرده اید این مجموعه را نخواهید دید. دومین گروه، افزونه های فعال برای سایت شخصیتان هستند.سومین گروه، افزونه های غیر فعال در وردپرس شما هستند که قابلیت تغییر حالت ندارند.
 5. سطر های جدول به صورت drag and drop است که این باعث می شود شما بتوانید با استفاده از موس آنها را جابه جا کنید و در نتیجه بتوانید ترتیب آنها را تغییر بدهید.
 6. پس از انجام  تغییرات دلخواهتان گزینه Save Load Order از لیست drop down در بالا سمت راست صفحه انتخاب کنید و در آخر دکمه submit را فشار دهید.
 7. پس از انجام تغییرات مد نظرتان توسط افزونه، یک پیام pop-up برای شما می آید که مشخص می کند آیا تغییرات ذخیره شده است و یا ذخیره نشده است.

porganizer_2

برای دریافت آخرین مطالب,محصولات و تخفیف های ویژه ما به کانال تلگرام تالار وردپرس بپیوندید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع رسانی از

محبوب ترین پکیج ها

با سلام خدمت همه شما دوستان و عزیزان.بعد از مدت ها با یک پکیج جدید و بسیار کارآمد در خدمت شما هستم.در این پکیج همونطور که از عنوانش پیداست در مورد ورود به بازار کسب و کار اینترنتی در ایران بحث و آموزش های متنوع و کاربردی انجام گرفته که برای افرادی که به کسب […]

شروع کسب و کار اینترنتی با وردپرس

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و کاربران عزیز تالار وردپرس.بالاخره پکیج حرفه ای شروع کسب و کار اینترنتی با وردپرس آماده شدو هم اکنون شما می تونید از این پکیج حرفه ای استفاده کنید.این پکیج همانطور که از اسمش پیداست برای شروع یک کسب و کار خوب با وردپرس هستش و […]

آموزش سئو وردپرس

با عرض سلام خدمت کاربران عزیز تالار وردپرس.بعد از مدتی با پکیج آموزش سئو وردپرس در خدمت شما هستیم.در این پکیج آموزشی شما با نحوه سئو کامل مطالب وردپرس توسط افزونه Yoast SEO کاملا آشنا میشید.همچنین به برخی نکات اصلی و مهم در سئو و بهینه سازی سایت آشنا می شوید.

محبوب ترین قالب ها

قالب وردپرس فروش فایل استوری تالار وردپرس طراحی شده و برای شما کاربران عزیز آماده فروش می باشد.این قالب زیبا و کاربر پسند با امکانات بسیار مناسب و ساده در اختیار شما قرار گرفته است و از طراحی و رنگ بندی خوبی برخوردار می باشد.این قالب وردپرس مانند سایر قالب های تالار وردپرس دارای پنل تنظیمات اختصاصی […]

قالب وردپرس دانلود

قالب وردپرس حرفه ای آریا دانلود با طراحی بسیار زیبا و دلنشین و همچنین کدنویسی کاملا حرفه ای و اختصاصی توسط تالار وردپرس مخصوص سایت های دانلود نرم افزار می باشد که تمام نیاز های یک وبمستر برای اینگونه سایت ها را برطرف کرده است.

قالب وردپرس فیلم و سریال

قالب وردپرس فیلم و سریال فیلمیو با طراحی حرفه ای و کاربر پسند و دارای پنل تنظیمات کاملا اختصاصی و راحت می باشد.این قالب که مخصوص سایت های دانلود فیلم و سریال می باشد کاملا واکنش گرا بوده و در تمام دستگاه ها کامل و درست نمایش داده می شود.