از جمله نکات مهم طراحی وب سایت توجه به سرعت لود شدن سایت می باشد. زیرا امروزه اکثر افراد به کمک تلفن های همراه خود از صفحات وب بازدید می کنند. اگر حجم صفحات بالا باشد، زمان لود صفحات بالا رفته و کاربر، سایت شما را ترک خواهد کرد. این مساله روی سئو سایت اثر گذاشته و به علت ترک سریع کاربر، گوگل نمره منفی در نظر گرفته و در نتیجه رتبه سایتتان کاهش پیدا می کند. بنابراین لازم است از روش هایی جهت بهینه کردن حجم صفحات وب استفاده کنیم.

یکی از شایع ترین موارد افزایش زمان بارگزاری، تصاویر موجود در صفحات وب هستند. به منظور بهینه سازی آن ها باید نکاتی را در نظر گرفت از جمله انتخاب فرمت مناسب برای تصاویر، انتخاب نام مناسب برای تصاویر، تعیین متن جایگزین یا همان Alt تصاویر که بیانگر محتوای عکس می باشد. هم چنین می توانید به منظور بهینه سازی حجم تصاویر از نرم افزار فتوشاپ یا ابزارهای سئو تصاویر که بهترین آن ها CMS Plugin، Compressor.io، TinyJPG و Wp Smush هستند، استفاده کنید.

یکی دیگر از تکنیک های بهینه سازی صفحات وب، کم کردن حجم داده های وب سایت می باشد به این منطور لازم است به صورت معقولانه ای از CSS و فایل های جاوا استفاده شود چرا که علاوه بر کند کردن سرعت سایت باعث فشار آوردن به سرور نیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *