رنک ترافیک الکسا کیفیت وب سایت یا وبلاگ را نشان می دهد. بنابراین برای صاحبان سایت ها بسیار مهم است. الکسا یک شرکت رتبه بندی سایت است که بخشی از Amazon.com می باشد و رتبه ای به یک سایت مشخص می دهد که در سطح جهانی شناخته شده است. علاوه بر این، رتبه الکسا برای جذب تبلیغات جهت نمایش در وبسایت یا وبلاگی خاص، بسیار مهم است. رنک ترافیک الکسا پایین تر، کیفیت سایت را افزایش می دهد.  به همین دلیل کاهش رتبه الکسا یک دردسر برای صاحبان سایت ها و همچنین برای وبلاگ نویسان است. این مطلب به شما می آموزد که چگونه می توانید رتبه بندی ترافیک الکسا را به سرعت و به راحتی، با استفاده از برخی از استراتژی ها کاهش دهید.

عوامل مهم و موثر در کاهش رنک الکسا سایت به صورت طبیعی

عوامل مهم و موثر در کاهش رنک الکسا سایت به صورت طبیعی

۱.نصب نوار ابزار الکسا

نوار ابزار الکسا بازدید سایت شما را به سرورهای الکسا ارسال می کند تا رتبه الکسای وبسایت تان را بدست آورید. پس از نصب نوار ابزار الکسا، حتی زمانی که شما از سایت خود بازدید کنید هم این بازدیدها برای تهیه اطلاعات سایت شما به الکسا فرستاده خواهند شد. این کار به طور چشمگیری رتبه وب سایت شما را افزایش می دهد.

۲.نصب ابزارک الکسا

نصب نوار ابزار الکسا واقعا به افزایش رتبه وب سایت شما کمک می کند. اما بزرگترین مشکل این است که تمام کلیک ها یا بازدیدها از سایت شما محاسبه نمی شوند و متاسفانه هر بازدید کننده یک نوار ابزار الکسا را نصب نمی کند و بسیاری از بازدیدکنندگان سایت شما را از طریق تلفن ها بازدید می کنند.

الکسا برای پیگیری میزان بازدید سایت شما هوشمند است اما چگونه می توانیم به الکسا برای پیگیری تمام این بازدیدها از وبسایتمان کمک کنیم؟

در چنین وضعیتی از ویجت الکسا در سایت خود استفاده کنید. ویجت الکسا مانند نوار ابزار الکسا کار می کند و هر هیت باعث تغییر سریع رتبه سایت شما می شود.

۳.نوشتن محتوای منحصر به فرد

نوشتن یک محتوا به شما کمک می کند تا ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید، اما نوشتن یک محتوای منحصر به فرد، به شما کمک می کند که ارتباط خوبی با خوانندگان خود برقرار کنید و این کمک می کند تا ترافیک را برای زمان طولانی تری بدست آورید.

موتورهای جستجو محتوای منحصر به فرد و جدید را دوست دارد و محتواها را بر اساس تازگی و منحصر به فردی آنها اولویت بندی می کنند. زمانیکه شما محتوای منحصر به فردی را درباره برخی موضوعات می نویسید، گوگل در صفحه جستجوهای مرتبط خود، اولین نقطه را به وبسایت شما اختصاص می دهد. بیشتر ترافیک از صفحه اول موتورهای جستجو بدست می آید و اگر وبسایت شما در صفحه اول جستجوها پیدا شود، پس ترافیک بیشتری را بدست خواهد آورد و این به کاهش رنک الکسای وبسایت شما کمک می کند.

۴.نوشتن مطالب بصورت منظم

نوشتن مطالب به طور مرتب کمک می کند تا سریع تر بتوانید رنک وبسایت خود را کاهش دهید. با نوشتن ۱ یا ۳ پست بصورت مرتب یا حداقل ۲ یا ۳ پست بصورت هفتگی می توانید رنک الکسای سایت خود را سریعا کاهش دهد.

۵.مطالب خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

در حال حاضر هر کسی از طریق رسانه های اجتماعی با وب ارتباط برقرار می کند. بسیاری از کاربران فقط فیس بوک یا توییتر را برای بدست آوردن بهترین اخبار و نتایج چک می کنند. سعی کنید محتوای خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا از بزرگترین ارائه دهنده ترافیک بهره مند گردید.

صفحات فیس بوک، توییتر و گوگل پلاس را برای وب سایت خود باز کنید. سعی کنید محتواهای عاطفی و قابل بحثی را در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *