در پاسخ این سوال که گوگل ادوردز چیست ؟ باید بگم گوگل ادوردز یک ابزار محبوب و دوست داشتنی بین سئو کاران هست. 

اگه واقعا نمی دونید گوگل ادوردز چیست ؟ و چه کارایی می کنه، حتما حتما؛ تا انتهای مطلب با من باشید تا بهتون بگم گوگل ادوردز چیست ؟ و چه کارایی میکنه و از همه مهمتر اینکه کار کردن باهاش رو بهتون میگم.

گوگل ادوردز ابزار محبوبی هست برای جمع آوری کلید واژه های بیشتر و همچنین داده ها. دیگه اهمیت کلید واژه و داده ها رو که خودتون می دونید چقدر زیاد هست، پس نیاری به توضیح نمیبینم. چنین ابزاری با قابلیت جمع آوری کلید واژه و داده برای هر سئو کاری مثل نون شب واجبه.

گوگل ادوردز چیست 1

ابزار های کمی این قابلیت رو دارن، ولی گوگل ادوردز این توانایی رو داره و در عین حال رایگان هم هست.

اگه بخاین ازین نرم افزار استفاده کنید حتما نباید اکانت ADWORDS داشته باشین؛ ولی اگه بخاین از ابزارهای KEYWORD TOOL استفاده کنید باید این اکانت رو داشته باشید.

حالا که فهمیدیم گوگل ادوردز چیست و اهمیت اونو فهمیدیم ببینیم چطور میشه باهاش کار کرد.

شما از Adwords میتونید وارد قسمت Tools بشین، و از Analysis این ابزار رو انتخاب کنید.

قبل از اینکه جستجو رو شروع کنید به گزینه ها Advanced option و Filters حتما دقت کنید.

جالب اینکه شما می تونید تعیین کنید زبان جستجو چی باشه و تحقیقی که انجام میشه مربوط به کل دنیا باشه یا کشوری که شما مشخص می کنید باشه. 

تا اینجا فهمیدیم گوگل ادوردز چیست ؟ و چه کارایی میکنه ولی اینا قسمتی از تواناییهای اونه.

یه قابلیت جالب دیگه ای که داره اینه که با استفاده از گوگل ادوردز بفهمید کاربرانی که با موبایل وارد اینترنت میشن چه کلماتی رو بیشتر سرچ می کنن. چون حتما می دونید که کلید واژه هایی که توی موبایل سرچ می شه با کلید واژه هایی که توی لپ تاپ سرچ می شه متفاوت هست.

شما با استفاده از این ابزار میتونید یک سلکشن خوبی از این کلید واژه ها به دست بیارید و تفاوت های اونا رو بفهمید.

البته کار به همینجا ختم نمی شه شما می تونید تحقیقتون رو دقیقتر کنید. مثلا نتایج جستجو رو برای سطح مشخصی از رقابت یا حجم جستجو فیلتر کنید.

روش جستجو با این ابزار به دو صورت هست. اول اینکه شما می توانید یک یا چند واژه را در باکس عبارت یا واژه تایپ کنید که توی هر خط باید یک واژه یا عبارت رو بنویسد.

یا اینکه می تونید آدرس وب سایت رو تایپ کنید و این ابزار، کلید واژه های مرتبط با اونو پیدا می کنه. به عنوان مثال شما می تونید کلمه کیف رو تایپ کنید و کلید واژه هایی که به شما پیشنهاد میشه دید شما رو باز می کنه و شما متوجه می شید که مثلا کاربران بیشترین سرچ رو برای کیف کوله پشتی یا کیف زنانه داشتن.

Global Monthly Searches جستجوی شما رو در تمام دنیا انجام می ده و اگه شما مایل باشید که سرچ شما محدود به کشور خاصی باشه، توی تنظیمات، کشور مورد نظرتون رو مشخص می کنید که Local Monthly Searches داده هایی از کشور انتخاب شده به شما میده.

خب پس فهمیدیم گوگل ادوردز چیست و چه کارهایی میشه باهاش کرد. و از همه مهمتر اینکه چقدر کار رو توی مبحث سئو و بهبود سازی اون برای ما راحت می کنه.

امیدارم این مبحث هم براتون مفید بوده باشه.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *