یکی از مهم ترین بخش های بازاریابی دیجیتال، ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی است که راهی پویا و قدرتمند برای برقراری ارتباط با مشتریان می باشد. اما از آن جایی که هر یک از مشتریان روزانه ده ها و شاید صدها ایمیل دریافت می کنند باید از اصولی استفاده کنیم تا افراد راغب شوند ایمیل ما را باز کنند، آن را بخوانند و بعد هم بر روی لینک های ما کلیک کنند. استفاده از عناصر اعتبار اجتماعی در ایمیل های خود از جمله مواردی است که می تواند افراد را تشویق به باز کردن ایمیل ها کند و باعث شوند تا نتایج بسیار بهتری از بازاریابی ایمیلی دریافت کنید. در ادامه مطلب ننگاهی به تعدادی از عناصر اعتبار اجتماعی می اندازیم.

۱. توصیف مشتری از محصول

بیان توصیفات و تجربیات مشتریانی که از محصول شما استفاده کرده و راضی بوده اند و علاقه به استفاده از محصولات شما را دارند در ایمیل های بازاریابی می تواند دیگر مشتریان را تشویق به انتخاب محصول کند. به عنوان مثال Freshbooks این کار را به خوبی در ایمیل‌های بازاریابی خود، در مورد عرضهٔ ZenPayroll انجام داد و بسیار هم موفقیت‌آمیز بود. 

۲. نشان دادن آمار مشتریان یا کاربران

نشان دادن آمار مشتریان یا کاربران می تواند باعث افزایش نرخ کلیک در بازاریابی ایمیلی شود. زیرا از نظر روانشناسی معمولا افراد نسبت به از دست دادن فرصت ترس دارند و با دیدن آمار مشتریان این حس در آن ها القا می شود که در حال از دست دادن فرصت هستند در این صورت مجاب به کلیک کردن می شوند. به عنوان مثال شرکت InVision همیشه آمار خود را به بقیه نشان می‌دهد و می‌گوید ۳۰۰ هزار طراح دیگر از ابزار آن‌ها برای بهبود فرآیندهای طراحی خود استفاده می‌کنند.

۳. جوایز

اطلاع کاربران و مخاطبان از جوایز و افتخاراتی که دریافت کرده اید، یکی دیگر از عناصر اعتبار شبک های اجتماعی است که می تواند باعث افزایش نرخ کلیک ایمیل شود. شرکت Werkpress از این نکته برای معرفی وب سایت جدید خود استفاده کرده است. بعد از طراحی دوبارهٔ وب سایتشان به مشتریان و کاربران خود در مورد جوایزشان توضیح داده‌اند.

۴. بررسی محصول

بررسی محصول از جانب یک مصرف کنندهٔ واقعی می‌تواند نرخ کلیک شدن ایمیلتان را افزایش دهد.  فروشگاه تجارت الکترونیکیFigleaves  این شیوه را در بازاریابی خود استفاده کرده است که نزدیک به ۳۷.۵٪ بهبودی در نرخ تبدیل داشته است. Franklin Rd نیز با نشان دادن بررسی‌های کاربران در کمپین‌های خود، مشتریان بالقوه را وادار به کلیک کردن و چک کردن محصولشان می‌کند.

۵. رسانه‌ها

اگر به اندازهٔ کافی خوش شانس باشید که ناشران صنعتی و سایت‌های محبوب محصول شما را بررسی کنند، می‌تواند راه بسیاری خوبی برای افزایش نرخ تبدیلتان باشد. این سایت‌ها و ناشران اعتبار کار شما را افزایش می‌دهند و مشتریان بالقوهٔ شما را بیشتر متقاعد به خرید محصولتان می‌کند.
در این رابطه Oribe کار فوق العاده‌ای کرده است و رسانه‌ها را در کمپین ایمیلی خود شریک کرده است و توانست از قدرت اعتبار شبکه‌های اجتماعی برای جذب مخاطب استفاده کند.

چند نکته برای استفادهٔ مؤثر اعتبار اجتماعی

  • حواستان به اعتبار اجتماعی منفی باشد.
  • مراقب کلامتان باشید تا مخاطبتان آن چیزی را که می‌خواهید، انجام دهند نه آن چیزی را که نمی‌خواهید.
  • به توصیفات کاربران دقت کنید.
  • بسیاری از کاربران تصور می‌کنند که این بررسی‌ها را خودتان نوشته‌اید و یا از دوستانتان خواسته‌اید که آن ها را بنویسند. پس سعی کنید از کاربران نام دقیق، شغل و حتی عکسشان را بخواهید که همه به این بررسی‌ها اعتماد کنند.
  • از نشان دادن ارقام کم خودداری کنید. به عنوان مثال اگر بنویسید ۵ نفر از این محصول استفاده کرده‌اند، شاید دیگران را به این فکر بیاندازد که این محصول ارزش امتحان کردن را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *