کلود فلر cloudflare ،  یا همون سیستم ابری، به سایت ها این امکان رو میده که در یک زمان اطلاعات سایتتون رو از چند سرور در اختیار کاربران بذارن.

کلود فلر cloudflare تاثیر مستقیمی روی سئو داره توی این مقاله میخایم به بررسی کلود فلر cloudflare و تاثیر آن بر سئو بپردازیم.

یک نکته رو به خاطر داشته باشید که ما به دلیل تحریمهایی که هستیم کلود فلر برخی قابلیت هاشو در اختیار دامنه ir. نمیذاره.

توی این مقاله سعی میکنم علاوه بر توضیح کلود فلر cloudflare و تاثیر آن بر سئو ،مزایا و معایب اون رو هم براتون بگم.

چیزی که کلود فلر رو معروف کرده ارائه خدمات DCN یا همون  شبکه تحویل محتوا Content Delivery Network ؛ هست.

کلود فلر cloudflare و تاثیر آن بر سئو 1

ویژگی های سایت  کلود فلر cloudflare

۱. بالا بودن امنیت سایت در سیستم  کلود فلر cloudflare

از بارزترین ویژگی های سایت سایت کلودفلر cloudflare اینه که به سایتهایی که عضو اون میشن یک اکانت رایگان https میده که همین مسئله باعث شده خیلی از سایتها مشتاق باشن که به کلود فلر بپیوندند.

از دیگر موارد امنیتی که کلود فلر اونو پشتیبانی میکنه میتونم به بلاک کردن نرم افزارهای مخرب، ندادن اجازه به استفاده از اطلاعات شخصی کاربران و بلاک کردن ترافیک مشکوک به هک، اشاره کنم.

 این مورد آخری خیلی جالبه چون یکی از روش های هکرها ایجاد کردن ترافیک زیادی روی یک سایت هست، که با توجه به اینکه منابع هر سایتی محدود هست سایت از دسترس کابران خارج میشه. ولی کلود فلر با محدود کردن ترافیک های مشکوک، این امکان رو به حداقل رسونده.

۲. قابل اطمینان بودن سایت کلود فلر

از دیگر ویژگی های کلود فلر cloudflare و تاثیر آن بر سئو میتونم به مطمئن بودن این سایت اشاره کنم. چیزی حدود ۷ میلیون کاربر از سراسر دنیا از این سایت استفاده میکنن مانند بزرگانی مثل cisco که نشان دهنده امنیت بالای کلود فلر هست.

کلود فلر cloudflare و تاثیر آن بر سئو 2

۳. بالا رفتن کارایی سایت (performance)

خصوصیت بارز کلود فلر cloudflare و تاثیر آن بر سئو بهینه کردن کاراریی سایت هست اونم با استفاده از شبکه تحویل محتوا

 فرض کنید اطلاعات سایتتون به جای اینکه روی یک سرور باشه روی چندین سرور باشه، اینجوری مخاطبان شما در هر منطقه از دنیا که باشن خیلی سریعتر به اطلاعات مورد نظرشون دسترسی پیدا میکنن و همین امر باعث میشه کارایی سایتتون بالا بره.

۴. آسان بودن استفاده از خدمات شبکه تحویل محتوا

سایت کلودفلر ، برای خدمات شبکه تحویل محتوا یه API به کاربر میده. حالا این API کارش چیه؟ برای کاربر استفاده از خدمات رو راحتتر میکنه. از طرفی شما میتونید کدهای API رو توی سایت خودتون کپی کنید و اطلاعات کاملی به دست بیارید از کاربرهایی که وارد سایت شدن، سرعت گرفتن اطلاعات به وسیله اونها و خیلی چیزهای دیگه.

تمامی مواردی که گفتیم باعث میشه کلود فلر cloudflare و تاثیر آن بر سئو آشکار بشه. بیشترین تاثیری که کلود فلر داره افزایش سرعت هست که تاثیر مستقیمی روی سئو داره.

البته متاسفانه سایت کلود فلر در ایران سرور نداره و عملا شما نمیتونید از اون استفاده کنید. اما خبر خوش اینه که شرکتهایی زیادی توی ایران هستن که خدمات CLOUD رو ارائه میدن. و شما با استفاده از اونا میتونید از همه مزایای  کلود فلر cloudflare استفاده کنید.

پیشنهاد میکنم ازین سایت استفاده کنید و سرعت سایتتون رو بالا ببرید چون اگه میخاین یک سروگردن از رقبا بالاتر باشید باید سرعت سایتتون بیشتر از بقیه باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *