اگر در دنیای بازاریابی اینترنتی فعالیت می کنید حتما همیشه رقیبان موفقی دارید که توجه شما را به خود جلب می کنند و این سوال را در ذهن شما ایجاد می کنند که چگونه اینقدر موفق هستند و آرزو می کنید کاش فوت و فن موفقیت آنها را بدانید.

نکته مهم این است که بازاریابان موفق از همان ابتدا در حوزه کاری خود اینقدر موفق نبودن و به قول معروف خاک صحنه خوردن تا اینجا رسیدن.

ما توی این مطلب به معرفی ۱۰ مهارتی که بازاریابان اینترنتی باید بدانند ؛ میپردازیم که شما با خوندن اون میتونید فوت و فن موفقیت بازاریابان اینترنتی رو بدونید و  خودتون تبدیل به رقیبی سر سخت برای اونا بشید.

۱۰ مهارتی که بازاریابان اینترنتی باید بدانند 1

 

معرفی ۱۰ مهارتی که بازاریابان اینترنتی باید بدانند.

مهارت اول

مهمترین و اساسی ترین مهارت از ۱۰ مهارتی بازاریابان اینترنتی باید بدانند ؛ باور داشتن خودتون هست.

اینو به خاطر داشته باشید که چیزی به اسم هوش بیشتر یا نابغه بودن وجود نداره. شما میتونید هر چیزی رو که یک بازاریاب اینترنتی موفق داره، داشته باشید. به شرط اینکه تکرار و استمرار سر لوحه کارتون باشه و هیچ وقت نا امید نشید.

 

مهارت دوم

اساس بازار یابی اینترنتی داشتن تحقیقات توی حوزه فعالیتتون هست. به این معنی که همیشه باید بدونید آخرین گرایش های بازار چی هست و موضع رقباتون در این باره چیه؟ و به قول معروف بتونید بازار رو ببینید و بدونید رقبا چه دیدگاهی در این باره دارن.

مهارت سوم

سعی کنید همیشه از کار و حوزه فعالیت خودتون آگاه باشید. یکی از مهمترین مهارتها از ۱۰ مهارتی که بازاریابان اینترنتی باید بدانند ؛این هست که به سئو، طراحی سایت و تجربه کاربری تسلط نسبی داشته باشن. میگم تسلط نسبی؛ یعنی نمیخاد کامل یاد داشته باشید و وقت براش بذارید، نه. همین که بدونید توی مجموعه شما چه میگذره و کنترل بیزنس از دست شما خارج نشه کافیه.

 

مهارت چهارم

سعی کنید با افراد گروه، رابطه دوستانه داشته باشید تا رابطه مدیر و کارمند. در این حوزه تنها کارآفرین موفق کافی نیست بلکه باید بتوانید بین افراد مجموعه هماهنگی خوبی بر قرار کنید و با آنها تعامل خوبی بر قرار کنید تا کمپین خودتون رو با موفقیت پیش ببرید.

 

مهارت پنجم

شاید در بین ۱۰ مهارتی که بازاریابان اینترنتی باید بدانند نویسندگی حرفه ای، از همه مهمتر باشد. سعی کنید خوب بنویسید تا خوب خوانده شوید. سعی کنید اگر می توانید قلم مخصوص به خود را داشته باشید.  حتی اگر خودتان نمی نویسید، مطالب نوشته شده در سایت را با وسواس زیادی بخوانید و بعد منتشر کنید.

 

مهارت ششم

داده های گروه رو به خوبی تجزیه و تحلیل کنید. نفعی که این کار برای شما داره اینه که همیشه یک قدم از رقبا جلو هستین و به راحتی می تونید بفهمید پله بعدی کار شما چیه و سر در گم نیستید.

 

مهارت هفتم

انتظارات مشتریان را برآورده کنید. یه بازاریاب اینترنتی زمانی موفق هست که بتونه بین نیاز بازار و چیزی که ارائه می ده تعادل برقرار کنه.

۱۰ مهارتی که بازاریابان اینترنتی باید بدانند 2

مهارت هشتم

جلسه های طوفان فکری داشته باشید. از همه اعضای مجموعه خودتون بخاین که نظرها و ایده های خودشون رو برای پیش برد بهتر گروه ارائه بدن و روی تک تک ایده ها، وقت بذارید و اونا رو بررسی کنید. به قول معروف هر سری یک عقلی داره. پس از همه پتانسیل موجود استفاده کنید.

 

مهارت نهم

پایه و اساس موفقیت اینه که هیچ وقت به این فکر نکنید که الان وقته استراحته. نکته طلایی توی ۱۰ مهارتی که بازاریابان اینترنتی باید بدانند ؛ اینه که همیشه مثل یک کودک نوپا مشغول یادگیری باشید و هر موضوع جدید یا مطلب جدیدی هست رو آموزش ببینید و اونو توی مجموعه خودتون اعمال کنید.

 

مهارت دهم 

آخرین نکته از ۱۰ مهارتی که بازاریابان اینترنی باید بدانند ؛ اینه که منفعل و ناسازگار نباشید. همیشه شرایطی پیش میاد که برنامه ها طبق نظر شما انجام نشده و نتیجه دلخواهتون حاصل نشده. هیچ مشکلی نیست ؛ مسئله رو با دید باز و از نگاه دیگه ای ببینید تا بیشترین سود رو ببرید.

 

این هم از ۱۰ نکته طلایی و منحصر به فرد که هر بازاریاب اینترنتی حتما و باید اونا رو بدونه.

امیدوارم با خوندن این مطلب تونسته باشم کمکی به رونق بیزنس شما کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *