قابل توجه کاربران عزيز از اين پس کليه تخفيف هاي محصولات فقط در کانال تلگرام تالار وردپرس اطلاع داده مي شود.

شاید شما نیز پس از نصب و فعال سازی افزونه در وردپرس با مشکل تداخل جی کوئری وردپرس روبرو شده باشید در این حالت وقتی به سایت مراجعه می کنید می بینید که برخی از بخشهای قالب که توسط جی کوئری راه اندازی شده اند مانند اسلایدر ، تب ، افکتهای جی کوئری قالب وردپرس و … کار نمی کنند و باعث بهم ریختن قالب می شوند

مهم ترین دلیل مشکل تداخل جی کوئری در قالب وردپرس در نحوه فراخوانی کتابخانه جی کوئری وردپرس می باشد برای جلوگیری از تداخل جی کوئری باید کتابخانه jquery به درستی فراخوانی شود در واقع در هنگام طراحی قالب وردپرس کدنویس فایل اصلی منابع جی کوئری را به اشتباه فراخوانی کرده طوریکه افزونه هایی که از جی کوئری استفاده می کنند کتابخانه را در فایلهای منبع قالب شناسایی نکرده در نتیجه دوباره آنرا لود می کنند و به دلیل وجود دو کتابخانه جی کوئری در کدهای قالب تداخل جی کوئری در وردپرس روی می دهد برای حل همیشگی این مشکل با تالار وردپرس همراه باشید.

چگونه مشکل تداخل جی کوئری ها را در وردپرس را برطرف کنیم؟!

کد نحوه صحیح فراخوانی کتابخانه جی کوئری وردپرس

جهت رفع این مشکل باید کاری کنیم تا افزونه نیز بتوانند کتابخانه جی کوئری قالب وردپرس را شناسایی کنند تا دیگر مشکل تداخل جی کوئری پیش نیاید جهت معرفی بخشی به وردپرس با استفاده از قالب باید از فایل فانکشن functions.php قالب استفاده کنیم، قبل از ویرایش این فایل نسخه پشتیبان از آن تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید پشتیبان را جایگزین کنید سپس کدهای زیر را در آن کپی کنید.

در خط سوم آدرس فایل کتابخانه جی کوئری قالب وردپرس تان را قرار دهید برای فراخوانی کتابخانه جی کوئری در قالب وردپرس از کد زیر بعد از تابع wp_head استفاده کنید. با این روش سایر بخشهای وردپرس نیز از فایل اصلی جی کوئری تعریف شده توسط کد بالا استفاده می کنند و دیگر هیچ وقت کتابخانه جی کوئری دو بار لود نمی شود تا باعث بروز تداخل شود.

شاید برایتان جالب باشد!  چگونه به درستی اسکریپت ها و استایل ها را به وردپرس اضافه کنیم

همیشه از نسخه بروز کتابخانه جی کوئری استفاده کنید تا مشکلی از بابت خطاهای jquery مربوط به بروز نبودن آن نداشته باشید. برای فراخوانی کتابخانه جی کوئری وردپرس می توانید از فایل اصلی و بروز آن در سایت Jquery.com استفاده کنید.

موفق باشید

هاست ليونکس
برای دریافت آخرین مطالب,محصولات و تخفیف های ویژه ما به کانال تلگرام تالار وردپرس بپیوندید
محمد جواد
در راه رسیدن به هدف تون شکست های زیادی خواهید خورد ولی باید خوشحال باشید چون دلیل شکست شما , تلاش کردن شماست ... به تلاش تون ادامه بدید و هرگز نا امید نشید ...

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع رسانی از